Pierwsze trzy kwartały 2016 r. AUXILIA S.A. kończy sukcesem!

Pierwsze trzy kwartały 2016 r. AUXILIA S.A. kończy sukcesem!

W pierwszych trzech kwartałach 2016r. przychody Grupy Auxilia S.A. wyniosły 7,15 mln zł, co oznacza 15% wzrost w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Skąd tak dobre wyniki? Poniżej przedstawiamy raport, który wyjaśnia przyczyny sukcesu Grupy Kapitałowej Auxilia.

Na większą skalę!

AUXILIA zgodnie z przyjętą strategią postawiła na dalszy rozwój skali działalności.

„Minione trzy kwartały 2016 roku były dla nas bardzo intensywne. Działania, które zrealizowaliśmy mają przygotować Grupę do dalszych wzrostów. Postawiliśmy na rozwój sieci sprzedaży i pracowników, by w pełni móc realizować założone cele biznesowe. Dzięki otwarciu kolejnych oddziałów dotarliśmy do nowych rynków geograficznych. Jesteśmy już obecni w całej Polsce i zebraliśmy silny zespół specjalistów. Polepszyliśmy również procesy w sferze technologii informacyjnych. Dodatkowo pracowaliśmy nad szeregiem usług i rozwiązań, które są dostosowane do potrzeb naszych klientów.” – mówi Krzysztof Górka, Wiceprezes Zarządu AUXILIA S.A.

Konsekwentna realizacja strategii

AUXILIA zgodnie ze swoją strategią postawiła na dalszy rozwój skali działalności. Dzięki unikalnemu systemowi budowy i funkcjonowania sieci sprzedaży AUXILIA S.A. podejmowała prace rozwojowe związane z utworzeniem dwóch nowych oddziałów regionalnych dedykowanych odpowiednio regionom Podlasia i Lubelszczyzny oraz Pomorza. W nowo otwartych oddziałach zrekrutowano dyrektorów sprzedaży oraz doradców do nowych oraz istniejących już biur regionalnych. Zwiększenie zatrudnienia ma przełożyć się na większą kontraktację portfela odszkodowań, a w konsekwencji wyższe przychody ze sprzedaży netto. AUXILIA utworzyła również wewnętrzny dział marketingu dedykowany wsparciu działu sprzedaży i PR Spółki.

Emisja obligacji na 2,77 mln zł

W minionym okresie, AUXILIA z sukcesem przeprowadziła również emisję obligacji o wartości 2,77 mln zł – w trudnych warunkach rynkowych udało się zrealizować cel w 92,4%! Pozyskane środki przeznaczone zostały na stworzenie nowych oddziałów regionalnych AUXILII w Polsce.

III kwartał 2016 r.

W III kwartale AUXILIA wprowadziła do oferty usługę Natychmiastowej Pomocy Finansowej, która ma na celu wsparcie osób poszkodowanych na najwcześniejszym etapie współpracy ze spółką. Dodatkowo w minionym okresie Grupa podjęła szereg działań w celu wprowadzenia nowych rozwiązań i usług.

Co dalej?

Wsparciem dla zwiększenia wyników w przyszłych kwartałach mają być również działania podjęte w obszarze obsługi prawnej, które mają na celu wdrożenie trybu przyspieszonej wyceny kwotowej sprawy dla klienta oraz zwiększenie skuteczności w zakresie kwot odszkodowań uzyskiwanych dla klientów na etapie przedsądowym. Dodatkowo AUXILIA prowadziła prace rozwojowe w obszarze IT i systemów informatycznych, oraz procedur związanych z obsługą posprzedażową Klientów.

Pierwsze trzy kwartały 2016 r. AUXILIA S.A. kończy sukcesem!
Ocena: 4.5/5
(głosy: 2)