FAQ i pytania do eksperta

Tu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli masz więcej pytań, zapraszamy do Bazy wiedzy lub do skontaktowania się z nami. Możesz także zadać pytanie ekspertowi za pomocą formularza.

Jaka jest rola firmy odszkodowawczej?

Rolą firmy odszkodowawczej jest doprowadzenie do uzyskania przez klienta odszkodowania. W zależności od modelu biznesowego może ona samodzielnie prowadzić sprawę na etapie przesądowym a potem wskazać klientowi kancelarię lub jak AUXILIA zapewniać klientowi prowadzenie sprawy przez kancelarię prawną. Firma odszkodowawcza powinna wziąć na siebie ciężar finansowy prowadzenia sprawy rozliczając się jedynie procentem od faktycznie uzyskanej kwoty oraz ciężar organizacyjny związany z postępowaniem odszkodowawczym.

zwiń
1
Jaka jest różnica między firmą a kancelarią odszkodowawczą?

Firma odszkodowawcza często jest nazywana kancelarią odszkodowawczą, lecz obie te nazwy nie mają nic wspólnego z kancelarią prawną tj. podmiotem w ramach którego pracują adwokaci lub radcowie prawni.

zwiń
2
Ile trwają średnio sprawy na etapie postępowania przedsądowego i w sądzie?

Średnio w postępowaniu przesądowym sprawy trwają 9 miesięcy, w zasadzie po 2-3 miesiącach dochodzi do pierwszej i zasadniczej wypłaty, ale prowadzimy dalej postępowanie przedsądowe w celu uzyskania wyższych kwot. Postępowanie sądowe trwa od pół roku do nawet 5 lat. Średnio półtorej roku.

zwiń
3
Skąd takie wysokie prowizje firm odszkodowawczych?

Jeżeli firma odszkodowawcza prowadzi sprawę na etapie wyłącznie przesądowym to jej wynagrodzenie nie powinno być wyższe niż 20% odszkodowania. W przypadku zapewniania klientowi profesjonalnej kancelarii prawnej oraz prowadzenie sprawy także na etapie sądowym ceny mogą być wyższe. Ceny mogą być wyższe także gdy zakres umowy z formą odszkodowawczą dotyczy min. zapewnienia pokrycia wpisu sądowego na etapie sądowym, pomoc finansową, medyczną. Warto pamiętać, że to firma odszkodowawcza kredytuje klienta licząc na zaspokojenie się z kwoty odszkodowania, co nie zawsze jest możliwe.

zwiń
4
Jak AUXILIA pozyskuje klientów?

AUXILIA pozyskuje klientów poprzez wąską sieć wyspecjalizowanych sprzedawców terenowych, którzy w etyczny sposób starają się pozyskać kontakty do osób poszkodowanych. Ważnym kanałem pozyskania spraw jest także Internet (strona WWW) oraz nasza infolinia.

zwiń
5

Wyszukaj inne hasła

Jeśli nie znalazłeś powyżej odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, skorzystaj z naszej wyszukiwarki pozostałych pytań zadanych ekspertowi AUXILII.

 

Zadaj pytanie ekspertowi

Jeśli nie znalazłeś pytania z odpowiedzią, która rozwiałaby Twoją wątpliwość, wyślij swoje zapytanie do naszego eksperta, który chętnie udzieli odpowiedzi.