• 5 lipca 2022

  Serwis internetowy eGospodarka.pl prezentuje opracowane przez AUXILIA S.A. statystyki wypadków samochodowych, które wskazują na kierowców jako jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Głos eksperta AUXILII – co należy zrobić, żeby zmienić istniejący stan rzeczy.

 • 22 czerwca 2022

  Porównując liczbę ofiar śmiertelnych wypadków w Polsce i Niemczech, czy innych krajach Unii Europejskiej widać przepaść. Polska nadal przoduje ze względu na liczbę osób zabitych w wypadkach. Jaka jest tego przyczyna i jak temu zaradzić? Głos AUXILIA S.A. w sprawie bezpieczeństwa na drogach naszego kraju.

 • 15 czerwca 2022

  Portal Motofakty.pl prezentuje głos eksperta z AUXILIA S.A. w zakresie statystyk wypadków drogowych ze względu na zachowania i postępowanie polskich kierowców. Okazuje się, że mimo malejącej liczby wypadków oraz lepszego stanu polskich dróg, Polska nadal pozostaje liderem wśród krajów Unii Europejskiej jeśli chodzi o liczbę ofiar śmiertelnych takich zdarzeń.

 • 15 czerwca 2022

  Mimo, że na polskich drogach jest coraz mniej wypadków i ich ofiar, to koszty wypadków drogowych w Polsce wynoszą miliardy złotych. To ogromne obciążenie dla budżetu naszego państwa. Głos eksperta AUXILIA S.A. w kwestii poprawy sytuacji.

 • 26 marca 2021

  Portal Prawo.pl opisuje przypadek zawieszenia terminów procesowych w czasie epidemii i wyjątkowej możliwości, kiedy to prawo działa wstecz. Dziennikarz portalu powołuje się na wygraną adwokata Marcina Wolskiego z należącej do GK Auxilia S.A. kancelarii prawnej LEXBRIDGE. To w odpowiedzi na jego zażalenie Sąd Najwyższy wydał korzystne postanowienie w sprawie pokrzywdzonej w wypadku rodziny.

 • 24 marca 2021

  Sprawa – prowadzona przez adwokata należącej do Grupy Kapitałowej Auxilia S.A. kancelarii LEXBRIDGE – dotyczy kwestii związanej z wprowadzoną w marcu 2020 roku ustawą covidową i terminami procesowymi oraz sądowymi. W tle sprawa cywilna prowadzona na rzecz pokrzywdzonej w wyniku wypadku rodziny i skarga kasacyjna dot. tejże sprawy. Ostatecznie sprawa zakończyła się złożeniem zażalenia do Sąd Najwyższego i korzystnym postanowieniem Sądu Najwyższego.

 • 25 czerwca 2020

  “Niezapomniane” wakacje 2020 roku, czyli pomiędzy pierwszą, a drugą falą pandemii koronawirusa. 80% Polaków deklaruje, że pomimo panującej pandemii wybiera się na wakacje. Artykuł poradnikowy na temat tego, co zrobić a czego nie i jak się zachowywać na drodze, żeby bezpiecznie dotrzeć do celu.

 • 28 maja 2020

  Na reformy reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości, które trwają od kilku lat nakłada się pandemia COVID-19. Czy ograniczony dostęp do polskich sądów zagraża podstawowym prawom obywatelskim? Czy mimo utrudnień w dostępie do sądów, warto starać się o uzyskanie odszkodowania lub zadośćuczynienia za wypadek? Ekspercki głos AUXILII w artykule zachęca do nieodkładania decyzji w sprawie wejścia na drogę postępowania sądowego.

 • 4 maja 2020

  Mimo tego, że w trakcie epidemii koronawirusa ruch na drogach zmalał, statystyki policyjne nadal pokazują sporo ofiar śmiertelnych. W artykule komentarz ekspercki AUXILIA S.A. w sprawie przyczyn takiej sytuacji.

 • 4 maja 2020

  Jak ważna jest rehabilitacja dla osób poszkodowanych w wypadkach drogowych? Pieniądze z odszkodowania za wypadek bardzo często ratują życie. Bez rehabilitacji stan ofiary wypadku nie tyle się nie polepsza, co wręcz pogarsza. Głos ekspercki AUXILIA w sprawie konieczności przejścia rehabilitacji po wypadku.