• 30 października 2023

  Bezpieczne poruszanie się na drodze samochodem ma ogromne znaczenie z wielu powodów. Przede wszystkim jest to istotne zarówno ze względu na nasze własne bezpieczeństwo, jak bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Głos eksperta firmy AUXILIA S.A. na portalu Info-ketrzyn24.pl wskazuje, na co szczególnie należy zwrócić uwagę, aby uniknąć wypadków i kolizji.

 • 27 października 2023

  Niezależnie od obowiązującego zakazu, polscy kierowcy nadal korzystają z telefonu komórkowego podczas jazdy. Niestety, takie zachowanie zmniejsza zdolność kierowcy do szybkiej reakcji na nieoczekiwane sytuacje na trasie. Portal Faktypilskie.pl prezentuje głos eksperta z AUXILIA S.A. o tym, jak ważne jest zachowanie ostrożności na drodze i niekorzystanie z telefonu podczas jazdy.

 • 27 października 2023

  Co roku, na polskich drogach w okolicach dnia Wszystkich Świętych, panuje wzmożony ruch związany z przemieszczaniem się i dojazdami na cmentarze. Dlatego tak istotne jest zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Głos eksperta firmy AUXILIA S.A. na portalu Faktyct.pl w sprawie zasad, których należy przestrzegać, aby bezpiecznie wrócić do domu.

 • 8 sierpnia 2023
  Serwis internetowy Fakt.pl napisał o tragicznym wypadku drogowym syna Sylwii Peretti w Krakowie. W wyniku tej tragedii straciło życie czterech mężczyzn. Czy rodziny zmarłych mogą liczyć na odszkodowanie za niebezpieczną jazdę pijanego kierowcy? Portal cytuje głos eksperta z AUXILIA S.A.

   

 • 8 maja 2023

  Za brak ubezpieczenia OC Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) może nałożyć na właściciela pojazdu karę pieniężną, której wysokość wynosi kilka tysięcy złotych rocznie. Głos eksperta AUXILIA S.A. na portalu Motonews.pl. w sprawie pozostałych konsekwencji, jakie mogą spotkać kierowcę w przypadku niewykupienia ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

 • 26 kwietnia 2023

  Kierujący pojazdem musi pamiętać o obowiązkowym ubezpieczeniu OC, ponieważ jego brak może skutkować nałożeniem na właściciela pojazdu kary pieniężnej. Serwis internetowy iSwinoujscie.pl prezentuje wypowiedzi eksperta z AUXILIA S.A., który przekonuje, jak istotne jest dla kierowcy posiadanie wykupionego OC.

 • 26 kwietnia 2023

  W serwisie internetowym Ceo.com.pl pojawił się artykuł, w którym Prezes Zarządu AUXILIA S.A. tłumaczy kwestie dotyczące kar dla kierowców w przypadku braku obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej pojazdu (tzw. OC).

 • 21 grudnia 2022

  Serwis internetowy Gazetawroclawska.pl pisze o konsekwencjach sytuacji, w której kierowca nie miał wykupionego OC. Ze względu na okoliczności został ukarany przez sąd oraz otrzymał zakaz prowadzenia pojazdów na 6 lat.

 • 21 grudnia 2022

  Portal Motofakty.pl cytuje głos eksperta z AUXILIA S.A. w sprawie posiadania ubezpieczenia OC. OC chroni nie tylko ofiarę wypadku, ale i sprawcę przed wysokimi roszczeniami. Brak OC może zaważyć na całej przyszłości kierowcy pojazdu.

 • 21 grudnia 2022

  Każdy właściciel pojazdu mechanicznego poruszającego się po polskich drogach powinien posiadać wykupione obowiązkowe ubezpieczenie OC. Mimo tak poważnych konsekwencji wynikających ze spowodowania wypadku bez ważnego OC, nadal w Polsce istnieje szerokie grono kierowców, którzy poruszają się po drogach bez jego posiadania. Portal Dziennikzachodni.pl prezentuje głos eksperta z AUXILIA S.A. o tym jak ważne jest wykupienie ubezpieczenia OC.