• 17 grudnia 2015

  Sąd Okręgowy w Opolu przyznał 4-osobowej rodzinie, która straciła w wypadku dwoje dzieci, ponad 550 tys. zadośćuczynienia wraz z należnymi odsetkami. Wyrok jest prawomocny. Do wypadku, w którym zginęło rodzeństwo, doszło w lutym 2004 r. na terenie województwa opolskiego. Sprawą odszkodowawczą zajęła się AUXILIA.

 • 17 grudnia 2015

  AUXILIA idzie na NewConnect. Kancelaria odszkodowawcza planuje debiut na parkiecie w styczniu.

 • 16 grudnia 2015

  Odszkodowanie za wypadek. KNF chce wyższych składek OC i AC. 5 tys. zł odszkodowania potrafią zamienić na ćwierć miliona. Kancelarie prawnicze, nazywane przez ubezpieczycieli “buldogami”, z roku na rok wygrywają dla klientów coraz większe kwoty. To może odbić się na naszych składkach. Jak dowiedział się money.pl, Komisja Nadzoru Finansowego grozi firmom ubezpieczeniowym karami finansowymi, jeśli nie dostosują one wysokości składek polis AC i OC do tego, co dzieje się w sądach.

 • 24 listopada 2015

  Na pewno wielu jaworznian pamięta tragedię na nielegalnych wyścigach w Jeleniu, w trakcie których zginęła 19-letnia kobieta. 24 listopada o godz. 9.00 w Sądzie Okręgowym w Katowicach zostanie ogłoszony wyrok w sprawie karnej, prowadzonej od blisko trzech lat przeciwko kierowcy BMW.

 • 23 listopada 2015

  17 maja 2012 r. w Jaworznie podczas nielegalnych wyścigów samochodowych zginęła 19-letnia kobieta, która była widzem, a 4 inne osoby doznały poważnych obrażeń ciała. Po przeprowadzonym śledztwie Prokuratura Rejonowa w Jaworznie 31 grudnia 2012 r. złożyła akt oskarżenia tylko przeciwko kierowcy Jaguara, który został prawomocnie skazany za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym.

 • 23 listopada 2015

  Prawnicy w lutym 2015 r. znów złożyli akt oskarżenia przeciwko kierowcy BMW do Sądu Okręgowego w Katowicach, oskarżając go o przyczynienie się do sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym.

 • 23 listopada 2015

  Prawnicy z kancelarii prawnej Lexbridge, współpracującej z AUXILIĄ w kwestiach odszkodowawczych, którzy reprezentują m.in. matkę zmarłej w wypadku 19-letniej kobiety, w lutym 2013 r. złożyli wniosek do Sądu Rejonowego w Jaworznie o zwrot akt prokuraturze celem przeprowadzenia przez nią kompletnego śledztwa również w stosunku do kierowcy BMW.

 • 17 listopada 2015

  Wyroki sądów dotyczące wysokości odszkodowań i zadośćuczynień są zróżnicowane pod względem regionalnym. Nawet w mocno zbliżonych do siebie sprawach.

 • 5 listopada 2015

  Nie ma jednego standardu orzekania o szkodach osobowych. Najbardziej hojne są sądy na ścianie wschodniej, a skąpe – w Poznaniu.

 • 29 października 2015

  Firma AUXILIA wywalczyła 650 tys. zł dla 37-latka, który w wypadku stracił nogę. W negocjacjach, a nie w długim sądowym procesie. Czy rodzi się nowy trend na rynku ubezpieczeń?