• 26 marca 2021

  Portal Prawo.pl opisuje przypadek zawieszenia terminów procesowych w czasie epidemii i wyjątkowej możliwości, kiedy to prawo działa wstecz. Dziennikarz portalu powołuje się na wygraną adwokata Marcina Wolskiego z należącej do GK Auxilia S.A. kancelarii prawnej LEXBRIDGE. To w odpowiedzi na jego zażalenie Sąd Najwyższy wydał korzystne postanowienie w sprawie pokrzywdzonej w wypadku rodziny.

 • 24 marca 2021

  Sprawa – prowadzona przez adwokata należącej do Grupy Kapitałowej Auxilia S.A. kancelarii LEXBRIDGE – dotyczy kwestii związanej z wprowadzoną w marcu 2020 roku ustawą covidową i terminami procesowymi oraz sądowymi. W tle sprawa cywilna prowadzona na rzecz pokrzywdzonej w wyniku wypadku rodziny i skarga kasacyjna dot. tejże sprawy. Ostatecznie sprawa zakończyła się złożeniem zażalenia do Sąd Najwyższego i korzystnym postanowieniem Sądu Najwyższego.

 • 25 czerwca 2020

  “Niezapomniane” wakacje 2020 roku, czyli pomiędzy pierwszą, a drugą falą pandemii koronawirusa. 80% Polaków deklaruje, że pomimo panującej pandemii wybiera się na wakacje. Artykuł poradnikowy na temat tego, co zrobić a czego nie i jak się zachowywać na drodze, żeby bezpiecznie dotrzeć do celu.

 • 28 maja 2020

  Na reformy reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości, które trwają od kilku lat nakłada się pandemia COVID-19. Czy ograniczony dostęp do polskich sądów zagraża podstawowym prawom obywatelskim? Czy mimo utrudnień w dostępie do sądów, warto starać się o uzyskanie odszkodowania lub zadośćuczynienia za wypadek? Ekspercki głos AUXILII w artykule zachęca do nieodkładania decyzji w sprawie wejścia na drogę postępowania sądowego.

 • 4 maja 2020

  Mimo tego, że w trakcie epidemii koronawirusa ruch na drogach zmalał, statystyki policyjne nadal pokazują sporo ofiar śmiertelnych. W artykule komentarz ekspercki AUXILIA S.A. w sprawie przyczyn takiej sytuacji.

 • 4 maja 2020

  Jak ważna jest rehabilitacja dla osób poszkodowanych w wypadkach drogowych? Pieniądze z odszkodowania za wypadek bardzo często ratują życie. Bez rehabilitacji stan ofiary wypadku nie tyle się nie polepsza, co wręcz pogarsza. Głos ekspercki AUXILIA w sprawie konieczności przejścia rehabilitacji po wypadku.

 • 4 maja 2020

  Podczas pandemii na drogach panuje znacznie mniejszy ruch, ale można spotkać się także z mniejszą liczbą kontroli drogowych, co może skłaniać kierowców do niepotrzebnej brawury. Głos ekspercki AUXILIA S.A. w sprawie limitów prędkości i ograniczeń dla kierowców poruszających się po polskich drogach.

 • 17 kwietnia 2020

  Liczba wypadków na drogach w marcu 2020 (początek pandemii) zmalała o 31,55% w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. Jednocześnie zmniejszyła się liczba zgonów w wyniku wypadków drogowych, ale tylko o 17,99%. Jak wyjaśnić różnicę? Opublikowanych w Dzienniku Bałtyckim artykuł zawiera wypowiedzi przedstawiciela AUXILIA S.A. jako eksperta w kwestii sytuacji na drogach w czasach pandemii.

 • 22 listopada 2019

  Analitycy East Value Research podnoszą cenę docelową jednej akcji spółki AUXILIA i podtrzymują rekomendację do kupowania akcji. Zwyżkujący kurs akcji świadczy o bardzo dobrej kondycji ekonomicznej AUXILIA S.A.

 • 18 lutego 2019

  Jeden z największych polskich portali donosi o bardzo dobrej sytuacji finansowej spółki AUXILIA.