Kapitalizacja renty za wypadek samochodowy

Starszy pan o kulach wspierany przez młodą rehabilitantkę - opieka i wsparcie po wypadku samochodowym

Otrzymujesz comiesięczną rentę za wypadek drogowy? Rozważ możliwość otrzymania całkowitej kwoty jednorazowo!

Oferujemy możliwość kapitalizacji renty otrzymywanej w związku z wypadkiem drogowym. Zamiast comiesięcznych wypłat, istnieje możliwość uzyskania pełnej kwoty w jednorazowej transakcji. Na przykład, zamiast pobierać miesięczną rentę w wysokości 2000 zł przez wiele lat, możesz zdecydować się na jednorazowe otrzymanie sumy sięgającej kilkuset tysięcy złotych.

Takie rozwiązanie oferuje elastyczność w zarządzaniu finansami, pozwalając na wykorzystanie środków zgodnie z indywidualnymi potrzebami i celami, takimi jak między innymi leczenie, rehabilitacja, ale także remont mieszkania, zakup nieruchomości, czy inne inwestycje. Wybór sposobu wykorzystania tych środków pozostaje do Twojej decyzji.

Czy taka propozycja jest dla Ciebie interesująca?

Jeśli rozważasz tę opcję, pamiętaj, że takie rozwiązanie wymaga przemyślanej decyzji. Zachęcamy do konsultacji z ekspertem w tej dziedzinie. Aby uzyskać więcej informacji i profesjonalne doradztwo, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 603 171 911 lub drogą mailową na adres: info@auxilia.pl.

Warunki, na jakich renta może zostać skapitalizowana

  • Kapitalizacja renty przeznaczona jest dla osób, które zostały poważnie ranne w wypadku drogowym i otrzymują rentę od towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym był ubezpieczony sprawca wypadku.
  • Ubiegać można się o zamianę comiesięcznym wpłat renty na jednorazową wypłatę wysokiej kwoty odszkodowania. Inaczej mówiąc, zamiast otrzymywać przez kilkanaście lat co miesiąc określoną kwotę pieniędzy, otrzymujesz jednorazową wypłatę całej sumy.
  • Renta powypadkowa przysługuje osobom poszkodowanym w wypadku tak długo, jak długo odczuwają oni skutki wypadku. W przypadku wystąpienia poprawy stanu zdrowia osoby uprawnionej do renty, towarzystwo ubezpieczeniowe może zmniejszyć wysokość takiego świadczenia bądź swoją decyzję co do przyznania renty całkowicie wycofać. Natomiast po dokonaniu skapitalizowania renty, opcja ta nie jest już dostępna.
  • Najczęściej od ubezpieczyciela, ponieważ kwota wynikająca z kapitalizacji renty i jej jednorazowa wypłata traktowana jest jako odszkodowanie, które pochodzi z polisy OC sprawcy wypadku. W przypadku, kiedy sprawca wypadku nie wykupił polisy OC albo uciekł z miejsca zdarzenia, zarówno wypłatę renty, jak i jej ewentualną kapitalizację realizuje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Dodatkowe korzyści

Przed kapitalizacją renty negocjujemy podwyższenie jej obecnej wysokości. Waloryzacja renty może nastąpić ze względu na zwiększone potrzeby lub z tytułu utraconych możliwości zarobkowania.

Zwykle kwoty skapitalizowanej renty sięgają nawet kilkuset tysięcy złotych.

Prowadzimy negocjacje z ubezpieczycielem począwszy od podwyższenia obecnej renty, aż do jej kapitalizacji i jednorazowego wypłacenia całej kwoty.

Podwyższenie renty, czyli tzw. waloryzacja może nastąpić do 3 lat wstecz.

Zastanawiasz się nad kapitalizacją renty? Skontaktuj się z nami:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Auxilia S.A (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) celem udzielenia odpowiedzi na zapytanie przesłane przeze mnie poprzez formularz.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Auxilia S.A (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) w celach marketingowych związanych z przygotowaniem i przekazaniem oferty Auxilia S.A w zgodzie z Polityką Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej dotyczącej usług Auxilia S.A (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z Polityką Prywatności. W celu przesłania informacji handlowej udostępniam wskazany powyżej e-mail i telefon.