Klinika rehabilitacji COLUMNA MEDICA

Klinika rehabilitacji Columna Medica - wejście główne  Logo i hasło przewodnie Columna Medica - klinika rehabiliacji, medical sps & welnnes

COLUMNA MEDICA to nowoczesna klinika rehabilitacji położona w centralnej Polsce w miejscowości Łask. Klinika oferuje kompleksową pomoc dla osób z poważnymi obrażeniami ciała poniesionymi w następstwie wypadków drogowych. Osoby poszkodowane mogą liczyć na pobyt w luksusowych warunkach w standardzie 4-gwiazdkowym oraz rekonwalescencję podczas turnusów rehabilitacyjnych. Plan zabiegów zostaje każdorazowo indywidualnie dostosowywany do wymagań i potrzeb zdrowotnych konkretnego pacjenta.

Ze względu na liczne zapytania dotyczące możliwości leczenia i rehabilitacji powypadkowej, AUXILIA S.A. – rozszerzając swoją ofertę pomocy dla ofiar wypadków – podjęła współpracę z kliniką rehabilitacji COLUMNA MEDICA. Wybór tego ośrodka nie był przypadkowy. COLUMNA MEDICA funkcjonuje od ponad 10 lat i stanowi klinikę oferującą zabiegi na najwyższym światowym poziomie. Właśnie m.in. dlatego swoje kontuzje leczą tutaj polscy olimpijczycy, czy takie sławy sportowe, jak Krzysztof Hołowczyc.

Krzysztof Hołowczyc podczas rehabilitacji w klinice Columna Medica

Turnusy rehabilitacyjne – dla kogo, co, kiedy i kto?

  • Turnusy rehabilitacyjne w klinice COLUMNA MEDICA przeznaczone są dla Klientów AUXILIA z poważnymi obrażeniami ciała poniesionymi w wyniku wypadku.
  • W ramach proponowanego pobytu rehabilitacyjnego w klinice COLUMNA MEDICA pacjent realizuje program dostosowany indywidualnie do swoich potrzeb i wymagań. W zależności od odniesionych obrażeń i aktualnego stanu organizmu, osoba poszkodowana w wypadku otrzymuje pomoc taką, jaka jest jej w danym momencie najbardziej potrzebna i która prowadzi w jak największym stopniu do poprawy stanu zdrowia.
  • Klienci AUXILIA przyjęci zostają w klinice rehabilitacji COLUMNA MEDICA na preferencyjnych warunkach, tj. w pierwszej kolejności.
  • Zabiegi rehabilitacyjne realizują najwyższej klasy specjaliści fizjoterapii.
  • W zależności od potrzeb konkretnego pacjenta, do konsultacji wyznaczeni zostają lekarze różnych specjalności.
Zabieg rehabilitacyjny po wypadku w klinice rehabilitacji Columna Medica

Korzyści dla Klientów AUXILII

Preferencyjne warunki leczenia i pobytu w klinice.

Indywidualnie ustalany program rehabilitacji.

Rehabilitacja w standardzie Premium.

Wyżywienie All Inclusive.

Dogodne położenie kliniki – w centralnej Polsce.

Krótkie terminy przyjmowania na turnusy rehabilitacyjne.

Możliwość pobytu na turnusie z osobą towarzyszącą.

Opieka psychologa dla osób po traumatycznych przejściach.

Bezpośredni transport do kliniki.

Pomieszczenie do rehabilitacji i masażu

Klinika rehabilitacji COLUMNA MEDICA – zakres usług

Klinika zapewnia kompletną regenerację, ale specjalizuje się w bezinwazyjnym leczeniu kręgosłupa oraz w ortopedycznej terapii manualnej. Wśród pakietów leczniczych proponowanych przez klinikę, występują m.in. Program Zdrowy Kręgosłup, Program Ortopedyczny czy Program Neurologiczny. Program ortopedyczny funkcjonujący w COLUMNA MEDICA został stworzony przez światowej sławy niemieckiego eksperta ds. rehabilitacji – Josefa Hesslingera, który jednocześnie zajmuje stanowisko Dyrektora ds. Lecznictwa kliniki. Pośród wielu usług realizowanych przez klinikę, warto wymienić:

Specjalistyczne badania fizjoterapeutyczne.

Konsultacje specjalistyczne – neurochirurgiczne, ortopedyczne, internistyczne, logopedyczne, z psychologiem, okulistą, laryngologiem, dietetykiem.

Funkcjonalne treningi medyczne pod opieką fizjoterapeuty.

Terapie manualne.

Suche igłowanie z elementami terapii manualnej.

Masaże – drenaż limfatyczny, masaże lecznicze, masaże suche na łóżku wodnym.

Hydroterapia- autonomiczny masaż podwodny z koloroterapią.

Fizykoterapia – elektroterapia, prądy DD, interferencyjne, TENS, Traberta, elektrostymulacja, galwanizacja, jonoforeza, ultradźwięki, fonoforeza, krioterapia, terapia światłem BIOPTRON, wyciąg mech. kręgosłupa, fala uderzeniowa – RSWT.

FMS (Functional Movement Screen) – badania fizjoterapeutyczne polegające na ocenie jakości wykonania podstawowych wzorców ruchowych.

Badania metodą NEURAC.

Trójwymiarowa analiza postawy ciała – badania aparatem DIERS Formetric 4D.

Ergoterapia.

Usługi pielęgniarskie.

Urządzenie do rehabilitacji w wodzie

Wyposażenie ośrodka rehabilitacyjnego

Apart Diers formetric 4D – do trójwymiarowej analizy kręgosłupa i chodu.

FMS (Functional Movement Screening) – test sprawności układu ruchu.

USG – aparat do diagnostyki struktur tkanek miękkich, takich jak mięśnie, ścięgna i więzadła.

Aparat do krioterapii miejscowej.

Urządzenie do ultradźwięków – jego głowica przenosi na tkanki falę mechanicznych wibracji w wyniku elektrycznej stymulacji.

Fala uderzeniowa – zabieg miejscowy z wykorzystaniem urządzenia generującego mechaniczne fale o niewielkiej częstotliwości.

Aparat NEURAC – do analizy i treningu stabilizacyjnego kręgosłupa oraz stawów obwodowych.

Icoon medyczny – urządzenie zapatrzone w zmechanizowane głowice masujące, którego działanie opiera się na technikach masażu endermologicznego z wykorzystaniem multi mikrostymulacji.

Indiba – wielofunkcyjne urządzenie łączące pracę manualną terapeuty z działaniem radiofrenkwencyjnego prądu wysokiej częstotliwości.

Aparaty do elektroterapii.

Łóżko wodne – wykonujące wodny masaż na sucho.

Columna Medica logo

Dane kliniki:

Columna Medica
ul. Wakacyjna 8
98-100 Łask
NIP: 8311632143
www.columnamedica.pl

Jesteś zainteresowany skuteczną rehabilitacją? Napisz:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Auxilia S.A (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) celem udzielenia odpowiedzi na zapytanie przesłane przeze mnie poprzez formularz.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Auxilia S.A (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) w celach marketingowych związanych z przygotowaniem i przekazaniem oferty Auxilia S.A w zgodzie z Polityką Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej dotyczącej usług Auxilia S.A (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z Polityką Prywatności. W celu przesłania informacji handlowej udostępniam wskazany powyżej e-mail i telefon.