Walka o odszkodowanie za wypadek drogowy w mieście

Walka o odszkodowanie za wypadek drogowy w mieście

Dnia 19 marca 2010 roku Pan Zenon, idąc chodnikiem w centrum Gorzowa Wielkopolskiego, został potrącony przez przejeżdżające samochód osobowy marki Opel. Nadmiernie rozpędzony Opel wypadł z jezdni i dosłownie przycisnął poszkodowanego do słupa, miażdżąc mu tym samym nogę.

Po przyjeździe do szpital lekarze ogłosili wyrok – amputacja nogi. Pan Zenon przed wypadkiem był malarzem pokojowym w przedsiębiorstwie budowlanym.

Po wypadku komunikacyjnym Pan Zenon został inwalidą bez możliwości wcześniej wykonywanego zawodu malarza, który pozwalał mu zarabiać na życie. Właśnie między innymi dlatego podjął walkę o odszkodowanie za wypadek drogowy w mieście.

Walka o odszkodowanie za wypadek w mieście

Zaraz po wyjściu ze szpitala Pan Zenon rozpoczął samodzielną walkę o odszkodowanie za wypadek, który mu się przydarzył. Zgłosił roszczenia do Warty – zakładu ubezpieczeń, w którym ubezpieczony był sprawca wypadku, kierowca Opla.

Zakład ubezpieczeń odmawiał mu wypłaty z uwagi na trwającą sprawę karną.

– Takie działanie zakładu ubezpieczeń jest oczywiście bezzasadne, ponieważ najważniejsze dla wypłaty odszkodowania jest ustalenie winy z punktu widzenia uszczerbku jaki poniosła dana osoba, a nie winy karnej. Kwestia odpowiedzialność z punktu widzenia zasad odszkodowawczych jest jasna i nie podlegała dyskusji – to Opel wypadł z jezdni i przygniótł poszkodowanego do słupa – podsumowuje Bartosz Boberski z firmy odszkodowawczej AUXILIA.

Ponad 7 razy większe odszkodowanie za wypadek drogowy w mieście

Odszkodowanie za wypadek drogowy w mieście Gorzów Wielkopolski

15 listopada 2010 roku p. Zenon zlecił prowadzenie sprawy odszkodowawczej firmie AUXILIA. Bardzo szybko firmie udało się zmusić Wartę do wypłaty Klientowi 10 000 zł.

Co ciekawe zakład ubezpieczeń wezwał Klienta na komisję lekarską w celu ustalenia czy Pan Zenon rzeczywiście nogi nie ma… Po stwierdzeniu trwałego kalectwa Warta wypłaciła dodatkową kwotę 65 000 zł. Po roku od wypadku drogowego, to jednak nie koniec sprawy. Na podstawie podobnych orzeczeń sądowych AUXILIA będzie dochodziła odszkodowania w wysokości 200 000 zł.

Walka o odszkodowanie za wypadek drogowy w mieście
Ocena: 5/5
(głosy: 1)