Najczęstsze pytania

W jaki sposób mogę uzyskać odszkodowanie?

Zwróć się do AUXILII

  • W celu pozyskania odszkodowania lub/i zadośćuczynienia, zwróć się do firmy AUXILIA, specjalizującej się w pozyskiwaniu odszkodowań. Ze względu na swoje wieloletnie doświadczenie w tym obszarze AUXILIA zajmuje się kompleksowo likwidacją szkody – zarówno na etapie przedsądowym oraz sądowym, jak i podczas prowadzenia spraw pobocznych.

Nie angażuj się osobiście w postępowanie

  • Przeprowadzamy osoby poszkodowane oraz ich najbliższych poprzez postępowanie odszkodowawcze bez niepotrzebnego osobistego angażowania ich w proces likwidacji szkody. Dzięki temu zyskujesz komfort psychiczny i spokój – to my prowadzimy sprawę, a informowany jesteś tylko o kolejnych realizowanych krokach w jej prowadzeniu.

Zleć kompleksowe prowadzenie sprawy

  • Wspieramy osoby poszkodowane także podczas prowadzenia innego rodzaju spraw, często związanych z głównym postępowanie, np. walczymy o sprawiedliwość prowadząc sprawy karne przeciwko sprawcy wypadku, sprawy spadkowe, o ubezwłasnowolnienie i inne.
Jak duże uzyskam odszkodowanie?

Każda sprawa jest inna

  • Każdy przypadek jest inny i każda sprawa wymaga indywidualnego podejścia. Kwoty uzyskanych przez AUXILIĘ odszkodowań wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Najwyższe uzyskane przez nas odszkodowanie za pojedynczy wypadek wyniosło 1,6 mln zł.

Znacznie więcej niż przyznał ubezpieczyciel

  • Ze względu na wieloletnie doświadczenie wygrywamy sprawy dla naszych Klientów i uzyskujemy sumy roszczeń kilkukrotnie przekraczające kwoty, który pierwotnie chciał przekazać ubezpieczyciel. Dla naszych Klientów pozyskaliśmy 260 mln zł odszkodowań.

 

Jak dowiem się o postępach w mojej sprawie?

Stała informacja o etapie postępowania

  • Podczas wszystkich kroków prowadzenia postępowania jesteś informowany o tym, na jakim etapie jest Twoja sprawa. Otrzymujesz bieżące informacje o najważniejszych wydarzeniach związanych z postępowaniem, np. o możliwych scenariuszach prowadzenia sprawy, otrzymaniu decyzji o wypłacie od towarzystwa ubezpieczeniowego, skierowaniu sprawy na drogę sądową, pisaniu pozwu, rozprawie w sądzie, ewentualnej apelacji itp. itd.

Zawsze możesz zadzwonić

  • Poza tym w każdej chwili możesz zadzwonić do Biura Obsługi Klienta (infolinia: 801 700 766 – w dni robocze od 8.00 do 16.00), które udzieli wszelkich informacji na temat stanu Twoje sprawy.
Ile trwają sprawy na etapie postępowania przedsądowego i w sądzie?

Etap przedsądowy

  • Zgodnie z obowiązującym prawem towarzystwa ubezpieczeniowe mają 30 dni od daty zgłoszenia szkody na przekazanie pierwszej wpłaty. Niezależnie od tego prowadzimy dalej postępowanie przedsądowe w celu uzyskania jeszcze wyższych kwot.
  • Zwykle uzyskanie kolejnych wypłat odszkodowania na etapie przedsądowym trwa od 6 do 9 miesięcy.

Etap sądowy

  • Prowadzenie sprawy w sądzie o odszkodowanie i/lub zadośćuczynienie średnio trwa ok. półtora roku. Okres ten może zająć od pół roku do 5 lat w skrajnych przypadkach.
Jak zapłacę za prowadzenie sprawy?

Płacisz tylko za wygraną

Dopóki nie uzyskamy odszkodowania i/lub zadośćuczynienia za doznane krzywdy, nie płacisz nic. Z naszymi Klientami rozliczamy się w modelu Płatność Tylko Za Wygraną, co oznacza, że nasze wynagrodzenie pobierane jest dopiero wtedy, kiedy wywalczymy dla Ciebie odszkodowanie. Inaczej mówiąc, nic nie ryzykujesz, bo nie angażujesz własnych środków, płacisz tylko wtedy, kiedy wygramy dla Ciebie sprawę. Nic nie tracisz, możesz tylko zyskać.

Możesz otrzymać wsparcie finansowe

Co więcej, w przypadku takiej potrzeby po Twojej stronie, możemy zaproponować bezpośrednie wsparcie finansowe w wysokości do 15 000 zł już na początku naszej współpracy. Otrzymane od nas pieniądze możesz przeznaczyć na bieżące wydatki, dojazdy do lekarza, leki, rehabilitację itp. itd.


Zadaj pytanie ekspertowi

Jeśli nie znalazłeś pytania z odpowiedzią, która rozwiałaby Twoją wątpliwość, wyślij swoje zapytanie do naszego eksperta, który chętnie udzieli odpowiedzi.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Auxilia S.A (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) celem udzielenia odpowiedzi na zapytanie przesłane przeze mnie poprzez formularz.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Auxilia S.A (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) w celach marketingowych związanych z przygotowaniem i przekazaniem oferty Auxilia S.A w zgodzie z Polityką Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej dotyczącej usług Auxilia S.A (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z Polityką Prywatności. W celu przesłania informacji handlowej udostępniam wskazany powyżej e-mail i telefon.