Wypadek drogowy na moście – wysokie pierwsze wypłaty dla poszkodowanych

Wypadek drogowy na moście – wysokie pierwsze wypłaty dla poszkodowanych

Należąca do Grupy Kapitałowej Auxilia, kancelaria prawna, osiągnęła kolejne, niezwykle korzystne dla osób poszkodowanych w wypadku samochodowym rozstrzygnięcie. Już na pierwszym etapie działań przedsądowych udało się uzyskać wysokie kwoty wypłat zadośćuczynienia dla pieszych ofiar zderzenia dwóch samochodów ciężarowych.

Jak doszło do wypadku? Jak bardzo zostali poszkodowani pracujący na moście drogowym dwaj mężczyźni? Jakie zadośćuczynienie za doznane przez nich cierpienia i krzywdy udało się uzyskać?

Tragiczny wypadek na moście

W październiku 2017 roku doszło do tragicznego wypadku na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Wypadek drogowy miał miejsce na drodze krajowej przecinającej rzekę Narew.

Na trasie prowadzącej przez most doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Kierowca ciężarówki marki Scania uderzył w samochód ciężarowy marki Mercedes. Niestety wypadek nie zakończył się tylko na zderzeniu pojazdów. Potrącony Mercedes wjechał na chodnik, a następnie przygniótł do barierek mostu dwóch znajdujących się tam mężczyzn.

Poszkodowani w momencie zdarzenia pracowali w tym właśnie miejscu – malowali barierki mostu.

Stan poszkodowanych mężczyzn po wypadku

Mniej poszkodowany w tym wypadku 37-letni Piotr Skubiszewski* doznał poważnych stłuczeń, otarć, ran, złamań i obrażeń wewnętrznych ciała.

Na znacznie poważniejsze urazy został narażony drugi mężczyzna, 33-letni Łukasz Nowakowski, który doznał również bardzo poważnych złamań i obrażeń zewnętrznych oraz wewnętrznych ciała. Niestety w związku z bardzo poważnymi uszkodzeniami nogi lewej lekarze podjęli decyzję o jej amputacji powyżej kolana.

Życie po wypadku

Opisany wypadek drogowy na moście spowodował, że życie jego obu ofiar uległo nagłej i niespodziewanej zmianie na gorsze. Do tej pory zdrowi i aktywni fizycznie mężczyźni, nieoczekiwanie wymagają stałej opieki osób trzecich, muszą poddawać się leczeniu i rehabilitacji, a do tego nigdy już nie wrócą do swojej sprawności fizycznej sprzed wypadku.

Poza tym to nieszczęśliwe zdarzenie bardzo poważnie odbiło się na ich stanie psychicznym. Znaczny uszczerbek na zdrowiu powoduje również utratę perspektyw na przyszłość oraz ogólne poczucie bezradności życiowej.

Wysokie transze pierwszych wypłat z zakładu ubezpieczeń

Zwykle towarzystwa ubezpieczeń nie są skore do szafowania wypłatami dla poszkodowanych w wypadkach drogowych. Jednak już teraz, na pierwszym etapie prowadzenia sprawy, zakład ubezpieczeń przyznał poszkodowanym stosunkowo wysokie kwoty zadośćuczynienia.

I tak, mniej poszkodowany Piotr Skubiszewski otrzymał 60 600 zł, natomiast drugiemu mężczyźnie Łukaszowi Nowakowskiemu przyznano 148 600 zł.

Początek drogi o adekwatne do poniesionych krzywd zadośćuczynienie

Natomiast przyznane kwoty stanowią pierwszą fazę starań o uzyskanie jak najwyższego zadośćuczynienia dla obu niezwykle mocno pokrzywdzonych w tym wypadku mężczyzn.

„To początek drogi o uzyskanie odpowiedniego dla obu poszkodowanych zadośćuczynienia.” – mówi Hanna Łukaszczuk, referent ds. prawnych Działu Przedsądowego kancelarii LEXBRDIGE o prowadzonej sprawie – „Chcemy uzyskać dla obu ofiar jak najwyższe kwoty zadośćuczynienia.” – obiecuje Hanna Łukaszczuk.

O postępach w tej sprawie będziemy na bieżąco informować.

Ocena: 5/5
(głosy: 24)