50 000 złotych odszkodowania od Zakładu Gospodarki Komunalnej

50 000 złotych odszkodowania od Zakładu Gospodarki Komunalnej

Ogień, dym, strach i w efekcie brak dachu nad głową, to przykra rzeczywistość, która dotknęła Pana Adama w styczniu 2006 roku. W zajmowanym przez niego mieszkaniu, którego zarządcą jest Zakład Gospodarki Komunalnej Gminy Stara Kamienica, koło Jeleniej Góry, wybuchł pożar.

Próba uzyskania odszkodowania za pożar

Po nieudanych próbach uzyskania finansowej rekompensaty za straty poniesione w wyniku pożaru swojego mieszkania, poszkodowany zwrócił się o pomoc do firmy odszkodowawczej Auxilia. Po trwającej dwa i pół roku sprawie sąd podjął decyzję o przyznaniu Panu Adamowi odszkodowania w wysokości 50 tysięcy złotych.

Przyczyna pożaru

Jak ustalono podczas dochodzenia przyczyną nieszczęścia była usterka przewodu kominowego, którego zły stan został stwierdzony przez kominiarza, wykonującego okresowy przegląd instalacji, jeszcze w grudniu 2004 r.

Odszkodowanie za pożar w wysokości 50 000 zł

Sprawa wydawała się być przegraną jednak Pan Adam postanowił raz jeszcze zawalczyć o sprawiedliwość. Zwrócił się w związku z tym z prośbą o pomoc do firmy Auxilia, która w czerwcu 2008 roku skierowała sprawę do sądu. Po przesłuchaniu wielu świadków i powołaniu biegłych sądowych, którzy oszacowali koszty remontu, sędzia podjął decyzję o przyznaniu Panu Adamowi odszkodowania w wysokości 50 tysięcy złotych.Odszkodowanie za pożar mieszkania w wysokości 50 000 zł

Ocena: 5/5
(głosy: 3)