480 tys. zł dla rodziny zmarłego w wypadku motocyklisty

480 tys. zł dla rodziny zmarłego w wypadku motocyklisty

Mąż Pani Jolanty* zmarł tragicznie w wypadku drogowym. Pani Jolanta z dwójką dzieci została bez środków do życia i z kredytem na dom, ponieważ to właśnie jej mąż Dawid przede wszystkim utrzymywał rodzinę. Dzięki negocjcjom udało się uzyskać na drodze polubownej dla pokrzywdzonej rodziny aż o 300 tys. zł większą kwotę odszkodowania i zadośćuczynienia, niż pierwotnie przyznało towarzystwo ubezpieczeniowe. Poznaj historię rodziny Pani Jolanty.

Jak doszło do wypadku?

Wypadek zdarzył się w październiku 2019 roku na terenie województwa wielkopolskiego. W dzień wypadku panowały idealne warunki do jazdy – to było słoneczne, niedzielne przedpołudnie. Mimo tego kierowca samochodu osobowego podczas wykonywania manewru zawracania zderzył się z prawidłowo jadącym motocyklistą. W wyniku zdarzenia kierujący motocyklem 39-letni Pan Dawid mąż i ojciec dwójki dzieci doznał poważnych obrażeń i zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Sytuacja członków rodziny

Tragicznie zmarły motocyklista był głównym żywicielem rodziny i po jego śmierci sytuacja finansowa rodziny uległa znacznemu pogorszeniu. Żona zmarłego, Jolanta (40 lat) wraz z dwójką dzieci Kariną (7 lat) i Darkiem (11 lat) zgłosili się o pomoc do AUXILIA S.A.

Pani Jolanta zmuszona była spłacić kredyt zaciągnięty na budowę domu, a także pokrywać koszty utrzymania rodziny. Jednak jej pensja sprzedawczyni w sklepie spożywczym nie pozwalała na opłacanie nawet bieżących rachunków. Między innym z tych względów rodzinie zależało na jak najszybszym zakończeniu postępowania i uzyskaniu jak najwyższej kwoty zadośćuczynienia i odszkodowania. Dlatego zdecydowali się na uzyskania jak najwyższych kwot na drodze polubownej.

Dlaczego za szkody poniesione w trakcie wypadku odpowiada towarzystwo ubezpieczeniowe?

Trzeba pamiętać, ze zgodnie z przepisami dotyczącymi obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (tzw. OC) posiadaczy pojazdów mechanicznych za skutki wypadku spowodowanego przez kierującego samochodem odpowiada towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym sprawca wykupił takie ubezpieczenie. Właśnie dlatego kwestie dotyczące odszkodowania i zadośćuczynienia rozstrzygane zostają na linii osoba poszkodowana a towarzystwo ubezpieczeniowe.

Skuteczne negocjacje z towarzystwem ubezpieczeniowym

W toku postępowania likwidacyjnego towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło na rzecz żony i dzieci kwotę po 35 tys. zł tytułem zadośćuczynienia i po 25 tys. zł tytułem odszkodowania (razem 180 tys. zł dla całej rodziny). Prowadzone przez pełnomocnika reprezentującego naszego Klienta negocjacje ugodowe w przeciągu zaledwie paru tygodni doprowadziły do zwiększenia kwot na rzecz małżonki i dzieci tragicznie zmarłego do kwoty aż 100 tys. zł tytułem zadośćuczynienia i 60 tys. zł tytułem odszkodowania dla każdego z nich (razem 480 tys. zł dla całej rodziny).

A gdyby Pani Jolanta przyjęła pierwszą propozycję towarzystwa ubezpieczeniowego?

Gdyby Pani Jolanta nie zdecydowała się skorzystać z usług AUXILIA S.A. i przyjęła pierwszą propozycję towarzystwa ubezpieczeniowego, zamiast 480 tys. zł, miałaby do swojej dyspozycji 180 tys. zł, co oczywiście również stanowi niebagatelną kwotę, jednak nie zabezpieczyłoby przyszłości ani jej, ani jej dzieci. Istniało realne ryzyko, że w wyniku braku spłaty kredytu, rodzina mogła stracić dom, w którym aktualnie mieszka.

Dodatkowo rodzina, za pośrednictwem prawników z GK AUXILIA S.A. ubiega się obecnie o rentę od towarzystwa ubezpieczeniowego i istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że również ona zostanie im przyznana.


Osoby poszkodowane:


Jolanta (żona, 40 lat)
Darek (syn, 11 lat)
Karina (córka, 7 lat)


Zadośćuczynienie i odszkodowanie pierwotnie przyznane poszkodowanym przez towarzystwo ubezpieczeń **:


180 000 zł


Zadośćuczynienie i odszkodowanie uznane na rzecz poszkodowanych przez towarzystwo ubezpieczeń
na skutek negocjacji**:


300 000 zł


Razem:


480 000 zł


Efekt:


2,7 razy większa kwota uzyskanych roszczeń

* Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych dane osobowe zostały zmienione.
** Podane kwoty zostały przyznane dla wszystkich poszkodowanych.

Ocena: 5/5
(głosy: 18)