Odszkodowanie dla rannego motocyklisty

Odszkodowanie dla rannego motocyklisty

W kwietniu 2006 r. 30-letniego Pana Marcina z województwa podkarpackiego dotknęła wielka tragedia. Jadąc swoim motocyklem, uderzył z dużą prędkością w samochód, który wyjeżdżał z drogi podporządkowanej i nie zachował należytej ostrożności. Feralny wypadek motocyklowy spowodował Klienta wiele obrażeń twarzoczaszki i klatki piersiowej, poszkodowany nie mógł samodzielnie oddychać, a jego życiu zagrażało niebezpieczeństwo.

Odszkodowanie dla motocyklisty mimo przyczynienie do wypadku

Mimo że poszkodowany przyczynił się do wypadku, kancelaria prawna zapewniona klientowi przez AUXILIĘ rozpoczęła starania o zadośćuczynienie za ogromne cierpienia i ból poszkodowanego związane z wypadkiem.

Odszkodowanie z KRUS

Jednocześnie podjęto starania o jednorazowe odszkodowanie z ubezpieczenia rolniczego KRUS – nasz Klient pracował bowiem wraz z rodzicami w gospodarstwie rolnym. W momencie wypadku drogowego poszkodowany był w pracy, ponieważ jechał po części do maszyny.

Przed prowadzącym sprawę stanęło duże wyzwanie, gdyż musiał wykazać, że wypadek spełniał definicję wypadku przy pracy. Mimo że zakład ubezpieczeń odmawiał wypłaty, a KRUS nie chciał uznać wypadku za wypadek przy pracy, sprawa zakończyła się sukcesem.

Wysokość odszkodowania dla motocyklisty

80 000 zł odszkodowania za wypadek na motorze

Pan Marcin otrzymał kwotę ponad 60 tys. zł. Dodatkowo uzyskał 20 tys. zł z ubezpieczenia KRUS tytułem wypadku przy pracy. W sumie daje to niebagatelną kwotę 80 tys. zł odszkodowania za wypadek na motorze.

Ocena: 4.6/5
(głosy: 11)