Pobierz Wzór Zgłoszenia Szkody – wypadek śmiertelny

Wypełnij poniższy formularz. Wzór pisma zgłoszenia szkody do ubezpieczyciela wraz z instrukcją zostanie wysłany na podany adres mailowy.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Auxilia S.A (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) celem udzielenia odpowiedzi na zapytanie przesłane przeze mnie poprzez formularz.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Auxilia S.A (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) w celach marketingowych związanych z przygotowaniem i przekazaniem oferty Auxilia S.A w zgodzie z Polityką Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej dotyczącej usług Auxilia S.A (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z Polityką Prywatności. W celu przesłania informacji handlowej udostępniam wskazany powyżej e-mail i telefon.

Krótka instrukcja postępowania

Wypadek śmiertelny stanowi olbrzymią tragedię dla rodziny i bliskich zmarłemu osób. To nie jest czas na zastanawianie się, jak należy zrealizować formalności i co zrobić, żeby zgłosić szkodę do ubezpieczyciela. Dlatego postanowiliśmy pomóc Tobie i Twoim bliskim w tej trudnej sytuacji. Po wypełnieniu i wysłaniu znajdującego się powyżej formularza otrzymasz Wzór Zgłoszenia Szkody ze szczegółowymi instrukcjami.

Jeśli jednak wolisz powierzyć nam załatwianie wszelkich formalności związanych ze zgłoszeniem szkody, to zadzwoń do nas lub napisz: Kontakt.

Zanim zgłosisz szkodę

Co powinieneś zrobić, chcąc skutecznie zgłosić do ubezpieczyciela szkodę będącą wynikiem wypadku ze skutkiem śmiertelnym? Przede wszystkim przed zgłoszeniem samej szkody zbierz razem wszystkie potrzebne dane. I tak, potrzebne będą:

  • Dane Towarzystwa Ubezpieczeniowego, w którym został ubezpieczony pojazd sprawcy oraz numer polisy sprawcy wypadku.
  • Notatka policyjna z miejsca wypadku, bądź kserokopia akt karnych.
  • Odpis skrócony aktu zgonu Twojego członka rodziny.
  • Dokumenty potwierdzające pokrewieństwo z osobą zmarłą w wypadku.
  • Dowody potwierdzające zażyłość.
  • Rachunki, które potwierdzają koszty związane z pogrzebem.
  • Dokumenty potwierdzające pogorszenie sytuacji majątkowej.
  • Dokumenty potwierdzające wysokość dochodów uzyskiwanych przez osobę zmarłą.
  • Dokumenty potwierdzające ewentualne wizyty u psychologa bądź psychiatry.

Pobierz Zgłoszenie Szkody – Wzór Pisma

Następnie wypełnij powyższy formularz i pobierz Wzór Zgłoszenia Szkody. Wypełniając druk szkody komunikacyjnej, pamiętaj, że na początku pisma trzeba podać dokładne okoliczności wypadku. Następnie opisz – w miarę możliwości szczegółowo – doznaną krzywdę, jej negatywne skutki oraz jakie relacje łączyły Ciebie z osobą zmarłą. Jeśli doszło do takiej sytuacji, to podaj również w jaki sposób pogorszyło się Twoje położenie finansowe (dochody przed i po zdarzeniu).

Więcej szczegółowych wskazówek otrzymasz po wypełnieniu podanego wyżej formularza.