W jaki sposób wybrać firmę do prowadzenia sprawy odszkodowawczej?

W jaki sposób wybrać firmę do prowadzenia sprawy odszkodowawczej?

Liczba podmiotów dostępnych na rynku sprawia, że powierzenie naszej sprawy konkretnej firmie odszkodowawczej stanowi nie lada wyzwanie. Wyboru należy dokonać samodzielnie i w sposób przemyślany. Zawsze warto poprosić o czas do namysłu, aby dokładnie przeczytać wzór umowy lub zweryfikować opinie o firmie. W artykule opisujemy kryteria, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze firmy do prowadzenia sprawy odszkodowawczej.

Pobierz Formularz Zgłoszenia Szkody – obrażenia ciała

Przejrzysta umowa o współpracy w dochodzeniu odszkodowania

Podstawową kwestię dla osoby poszkodowanej w wypadku powinny stanowić jasne i czytelne warunki współpracy. To właśnie umowa reguluje takie warunki, m.in. wysokość wynagrodzenia, a także uprawnienia i obowiązki zarówno poszkodowanego, jak i firmy odszkodowawczej.

Szukasz rzetelnej i skutecznej firmy do prowadzenia sprawy o odszkodowanie?
Zadzwoń: 603 171 911!

Dla poszkodowanego istotne pozostaje to, do czego zobowiązuje się firma prowadzącą sprawę odszkodowawczą poprzez podpisanie umowy. Zapis powinien dotyczyć poprowadzenia sprawy na wszystkich etapach postępowania, w tym także na etapie sądowym. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób opisana została możliwość podpisania ugody.

Zasady oraz wysokość wynagrodzenia dla firmy prowadzącej sprawę o odszkodowanie

Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla poszkodowanego pozostaje sytuacja, w której wynagrodzenie za prowadzenie sprawy pobierane jest wyłącznie z pieniędzy uzyskanych od ubezpieczyciela. Osoba pokrzywdzona w wypadku nie musi wówczas angażować własnych środków. A co za tym idzie nie ponosi kosztów wynagrodzenia z własnej kieszeni. Ostatecznie jednak, decyzja o tym, w jaki sposób uzyskać odszkodowanie, powinna należeć tylko do poszkodowanego.

Referencje i opinie

Na rynku pojawiają się nieustannie nowe firmy prowadzące sprawy dotyczące uzyskania odszkodowania lub zadośćuczynienia. Świadczy to o dynamicznym tempie rozwoju  usług odszkodowawczych. Opinie w internecie na temat firm uzyskujących odszkodowania powinny stanowić ważne kryterium wyboru.

Warto zapoznać się również z opiniami wystawionymi przez Klientów korzystających do tej pory z usług wybranej przez Ciebie firmy. Liczby potwierdzające skuteczność i wysokość wywalczonych odszkodowań doskonale obrazują potencjał i doświadczenie w tego typu sprawach. Opinie te można znaleźć w wyszukiwarce Google, jak i w mediach społecznościowych. Warto się z nimi zapoznać, aby utwierdzić się w swojej decyzji przy wyborze najlepszej firmy.

Pobierz Wzór Zgłoszenia Szkody – wypadek śmiertelny

Obsługa klienta

Pomoc w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych dla ofiar wypadków powinna przede wszystkim opierać się na zrozumieniu i uczciwości. Rolą firmy odszkodowawczej powinno być nie tylko udzielenie pomocy, ale również wzajemne zaufanie oraz dbanie o dobro klienta.

Stały kontakt i informowanie o postępach na każdym etapie prowadzenia sprawy stanowią kluczowe elementy sukcesu przy tego rodzaju współpracy. Po przedstawieniu argumentów za i przeciw przez przedstawiciela firmy pozyskującej odszkodowania, ostateczna decyzja o tym, czy zawrzeć ugodę, czy wchodzić na drogę sądową z ubezpieczycielem powinna należeć do Klienta.

Indywidualne podejście do klienta powinno stanowić fundament dla rozwoju każdej firmy zajmującej się dochodzeniem roszczeń odszkodowawczych.

Liczba wygranych spraw

Warto również sprawdzić, czy dana firma prowadziła już sprawy podobne do naszej. Firma, która posiada w swoim portfolio wygrane sprawy o odszkodowania zwykle opisuje swoje sukcesy między innymi na stronie internetowej. Niebagatelna jest także kwota roszczeń, jaką udało się uzyskać. Ten sposób jasno pokazuje możliwości i doświadczenie firmy na rynku odszkodowań w Polsce. Największe uzyskane odszkodowanie, jakie uzyskała AUXILII wyniosło 1,6 mln zł (suma roszczeń uzyskanych w sprawie).

Warto zaufać firmom, które istnieją na rynku przynajmniej kilka lat, posiadają stabilną pozycję i obsłużyli wieleset, czy nawet wiele tysięcy spraw. Takie firmy budują swoją opinię na rekomendacjach zadowolonych Klientów. AUXILIA obsłużyła już 15 000 Klientów.

Auxilia jednym z liderów na rynku odszkodowań w Polsce

AUXILIA S.A. funkcjonuje na rynku odszkodowawczym od 2003 roku.  Sprawy o odszkodowania i zadośćuczynienie prowadzone są przez profesjonalnych prawników należącej do Grupy Kapitałowej Auxilia S.A. kancelarii prawnej. Poszkodowanych w wypadkach Klientów wspiera również Fundacja Auxilia. Pomaga ona uzyskać finansowanie leczenia i rehabilitacji jeszcze zanim uda się uzyskać odszkodowanie od ubezpieczyciela.

Twoje korzyści ze współpracy:

  • Stała opieka
  • Bezpośredni kontakt
  • Indywidualne podejście
  • Zabezpieczenie przyszłości
  • Wysokie kwoty odszkodowań

Jeżeli szukasz rzetelnej i doświadczonej firmy odzyskującej odszkodowania, zadośćuczynienia i inne świadczenia dla osób poszkodowanych w wypadkach, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Zastanawiasz się nad wyborem firmy do prowadzenia sprawy odszkodowawczej? Napisz:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Auxilia S.A (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) celem udzielenia odpowiedzi na zapytanie przesłane przeze mnie poprzez formularz.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Auxilia S.A (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) w celach marketingowych związanych z przygotowaniem i przekazaniem oferty Auxilia S.A w zgodzie z Polityką Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej dotyczącej usług Auxilia S.A (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z Polityką Prywatności. W celu przesłania informacji handlowej udostępniam wskazany powyżej e-mail i telefon.

Ocena: 5/5
(głosy: 3)