Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny mimo współwiny. Odszkodowanie dla sprawcy wypadku

Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny mimo współwiny. Odszkodowanie dla sprawcy wypadku

Kierowco, rowerzysto, motocyklisto, uczestniku ruchu drogowego! Spowodowałeś wypadek komunikacyjny? Doznałeś obrażeń w wyniku niebezpiecznego zdarzenia na drodze? Myślisz, że przez fakt, że przyczyniłeś się do wypadku, nie należy Ci się wypłata świadczeń? Mylisz się! Chociaż Kwestia wypłaty świadczeń dla sprawców wypadków budzi wiele kontrowersji, również w tym przypadku możesz ubiegać się o należne odszkodowanie za wypadek komunikacyjny i poniesiony w związku z tym zdarzeniem uszczerbek na zdrowiu.

AUXILIA pomaga wszystkim poszkodowanym w wypadkach

W idealnym świecie wszyscy powinni stosować się do przepisów kodeksu drogowego, a niebezpieczne sytuacje nie powinny mieć miejsca. Niestety, w rzeczywistości bywa inaczej. Dochodzi do tragicznych wypadków, których czasami nie da się przewidzieć, a ich skutków nie można cofnąć. AUXILIA zawsze staje po stronie poszkodowanego. Nie przechodzimy wobec osób poszkodowanych obojętnie. Jesteśmy po to, by nieść im pomoc.

Jako eksperci od odszkodowań, działający na rynku już od 15 lat, wiemy, że każda sytuacja jest wyjątkowa i do każdego zdarzenia podchodzimy indywidualnie. Na swoim koncie mamy wiele wygranych spraw, także tych dotyczących pomocy sprawcom wypadków.

Współwina nie wyklucza walki o adekwatne odszkodowanie za wypadek komunikacyjny

Jako przykład przytoczmy historię pani Elwiry, szeroko opisaną w mediach. 27-letnia kobieta przechodziła przez jezdnię w niedozwolonym miejscu i została potrącona przez samochód. Sąd uznał, że poszkodowana w 70 procentach przyczyniła się do wypadku. Ubezpieczyciel odmówił polubownego załatwienia sprawy i wypłaty jakiegokolwiek odszkodowania za wypadek komunikacyjny, twierdząc, że to pani Elwira była jedyną winną spowodowania wypadku. Na drodze sądowej udało nam się udowodnić, że była to wina także kierowcy, który przekroczył dozwoloną prędkość. Dzięki AUXILII sprawa zakończyła się korzystnym wynikiem dla poszkodowanej.

Pan Roman Krzysztofik też jest dobrym przykładem na to, że warto stawać do walki o odszkodowanie za wypadek komunikacyjny, nawet mimo współwiny. Pan Roman nie wierzył, że po 17 latach od wypadku, do którego w pewnym stopniu się przyczynił, uzyskanie jakiegokolwiek dodatkowego odszkodowania jest możliwe. Nie mając nic do stracenia, zaufał on AUXILII… i otrzymał 145 tysięcy złotych.

Podobnie sprawa 23-letniego motocyklisty z województwa świętokrzyskiego ukazuje, że można uzyskać wypłatę odszkodowania mimo współwiny. Postępowanie wykazało, że motocyklista przekroczył dopuszczalną prędkość, zatem połowa winy za zdarzenie leżała po jego stronie. Wielokrotnie jednak powtarzamy, że współwina wcale nie wyklucza walki o adekwatne odszkodowanie za wypadek komunikacyjny i każdą sytuację należy rozpatrzeć indywidualnie.

Jestem winny… i co dalej?

Stało się, przyczyniłeś się do wypadku, procedury ruszyły. Co teraz robić? Nie zwlekaj i bezzwłocznie odpowiedz na wezwania ubezpieczyciela, ponieważ Twoje milczenie i bierność przedłużają, a nawet opóźniają całe postępowanie! Pamiętaj, że ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych nakłada na sprawcę obowiązek potwierdzenia oświadczenia. W sytuacji, gdy takie potwierdzenie nie nastąpi, zakład ubezpieczeń może dochodzić od niego zwrotu części wypłaconego odszkodowania.

Spowodowałem wypadek i ucierpiał ktoś z rodziny

Warto wspomnieć o jeszcze jednej sytuacji, z którą możemy się spotkać. Wypadek, w którym z naszej winy ucierpiał ktoś z naszych najbliższych. Towarzystwa nie zawsze chcą pokrywać wydatki na świadczenia udzielane ofierze, jeśli sprawcą wypadku był członek jej rodziny. Nie ma jednak wątpliwości, że towarzystwa ubezpieczeniowe powinny wypłacić odszkodowanie po wypadku i należne świadczenia również w takich przypadkach. Mamy pełne prawo się tego od nich domagać.

Nie warto rezygnować z roszczeń i odszkodowania za wypadek komunikacyjny

Powyższe przykłady mają na celu pokazać, że walka o odszkodowanie zawsze ma sens, jeśli jesteśmy osobą poszkodowaną. Sprawa winy w tym przypadku jest kwestią drugorzędną. Ustalaniem winy zajmują się sądy, jednak wiele osób obawia się wystąpienia na drogę sądową. Zupełnie niesłusznie. AUXILIA, dzięki współpracy z kancelarią prawną LEXBRIDGE, oferuje kompleksowe podejście do sprawy, obejmujące zarówno etap przedsądowy, jak i sądowy. Postępowanie sądowe ma na celu ustalenie, w jakim stopniu poszkodowany przyczynił się do winy. Jeśli wina nie nastąpiła w całości z naszej winy, wciąż mamy szanse na uzyskanie odszkodowania za doznane krzywdy.

AUXILIA pomoże nawet w nietypowej sprawie

Dlatego nie trać nadziei, nawet jeśli wypadek był spowodowany częściowo z Twojej winy. Nie zwlekaj i sprawdź, jak możemy pomóc w Twoim przypadku. Specjalizujemy się w trudnych i nietypowych sytuacjach, tak by uzyskać zadośćuczynienie za cierpienia i ból poszkodowanego związane z wypadkiem.

Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny mimo współwiny. Odszkodowanie dla sprawcy wypadku
Ocena: 4.7/5
(głosy: 7)