Odszkodowanie zaczyna się od ubezpieczenia

Odszkodowanie zaczyna się od ubezpieczenia

Przezorny zawsze ubezpieczony! To stara prawda. Czasami pospiesznie wybieramy ubezpieczenie, nie zastanawiając się nad jego specyfiką. Pamiętaj, że im lepiej wybierzesz ubezpieczenie, tym większe szanse masz na uzyskanie korzystnego odszkodowania w razie wypadku. Dlatego też Doradcy AUXILII radzą, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze produktów ubezpieczeniowych.

Oferta ubezpieczeniowa jest szeroka i niezwykle zróżnicowana. Istnieje jednak kilka czynników, na które należy zawsze zwracać uwagę i którymi warto kierować się przy wyborze towarzystwa ubezpieczeniowego.

Jakie pytania warto sobie postawić wybierając ubezpieczenia dodatkowego?

Przede wszystkim na początek warto ustalić cel i zakres ubezpieczenia. Istnieje wiele rodzajów ubezpieczeń – na życie, majątkowe, zdrowotne, turystyczne, samochodowe…

A może pakiet ubezpieczeń?

W przypadku zróżnicowanych potrzeb, warto zastanowić się nad ubezpieczeniem pakietowym, które może być korzystniejsze dla naszego portfela. Pakiet ubezpieczeń to produkt, który łączy kilka polis w jednym zestawie. Jego celem jest objęcie Klienta ochroną przed następstwami różnych typów zdarzeń losowych. Jednakże decydując się na ubezpieczenie pakietowe, zawsze należy sprawdzić, czy w ramach pakietu nie został pomniejszony zakres ochrony. Towarzystwa najczęściej stosują to rozwiązanie w celu zrekompensowania sobie obniżonej składki.

Zanim wybierzesz ubezpieczenie – porównaj

Aby mieć pewność wyboru odpowiedniego ubezpieczenia, warto przeanalizować oferty co najmniej trzech różnych towarzystw. W celu wyboru najlepszego ubezpieczyciela, spróbuj porównać wysokość składki w różnych ofertach. Co niezwykle ważne – zwróć uwagę, jaki zakres ubezpieczenia jest oferowany za wyliczoną składkę oraz według jakiej metody liczone jest odszkodowanie powypadkowe – odtworzeniowej czy rzeczywistej.

Wybierając konkretną ofertę, pamiętaj, że to nie wysokość składki jest najważniejsza, lecz cechy danego ubezpieczenia. Są one określone w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU). To one decydują, czy wybrany program będzie dla Ciebie korzystny i czy spełni twoje potrzeby oraz oczekiwania.

Ubezpieczenie skrojone na miarę

Dobór ubezpieczenia to niezwykle indywidualna kwestia. Jednak najlepsze ubezpieczenie to takie, które obejmuje jak najszerszy zakres i kompleksowość usług. Często im lepsze jest ubezpieczenie, tym jest też droższe, ale na ubezpieczeniu nie warto oszczędzać.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym radom łatwiej będzie Ci wybrać korzystną ofertę ubezpieczeniową. Jednakże, jeśli miałbyś jakiekolwiek problemy z wyegzekwowaniem należnego Ci odszkodowania powypadkowego, nie zwlekaj i skontaktuj się z AUXILIĄ. Pomożemy Ci na każdym etapie sprawy, oferując profesjonalną, kompleksową pomoc w uzyskaniu należnych Ci świadczeń.

Odszkodowanie zaczyna się od ubezpieczenia
Ocena: 5/5
(głosy: 5)