Odszkodowanie za wypadek przy pracy

Odszkodowanie za wypadek przy pracy

Dnia 15.01.2008 r. 55-letni pracownik niedużego przedsiębiorstwa remontowo-budowlanego brał udział w remoncie budynku – zabudowie ściany na terenie zakładu. Wypadek przy pracy zdarzył się, gdy stał przy drabinie, a jego kolega wszedł na nią, aby wypoziomować ścianę. W trakcie schodzenia z drabiny współpracownik spadł na poszkodowanego wraz z drabiną.

W efekcie wypadku przy pracy nasz Klient doznał urazu kręgosłupa i musiał poddać się żmudnej rehabilitacji. Pracodawca nie chciał przyjąć odpowiedzialności, mimo formalnie stwierdzonej winy.

Radca prawny prowadzący sprawę podjął natychmiast działania prawne, zaproponował Klientowi postępowanie sądowe, niestety ze względu na towarzyszącą poszkodowanemu depresję i niechęć do współpracy nie było to możliwe. W rezultacie zaproponowaliśmy Klientowi negocjowanie ugody.

W wyniku negocjacji pracodawca zaproponował ugodę w wysokości 10 tys. zł, radca prawny nie wyraził zgody, traktując tę kwotę jako krzywdzącą dla Klienta, w rezultacie Klientowi wypłacono odszkodowanie za wypadek w pracy w kwocie 20 tys zł.

Korzystne odszkodowanie za wypadek przy pracy na drabinie podczas remontu

 

Odszkodowanie za wypadek przy pracy
Ocena: 5/5
(głosy: 3)