Jak sprawdzić wiarygodność firmy odszkodowawczej?

Jak sprawdzić wiarygodność firmy odszkodowawczej?

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu, to może się okazać, że nagle zacznie otrzymywać mnóstwo telefonów z nieznanych numerów, a do drzwi będą pukać kolejni nieznajomi ludzie. Otrzymasz również obietnice uzyskania dziesiątek czy nawet setek tysięcy złotych odszkodowania z polisy OC sprawcy wypadku. Brzmi znajomo? Spotkało Cię już coś podobnego?

Zastanawiasz się, skąd te wszystkie osoby wiedzą o wypadku, gdzie mieszkasz oraz kto im podał Twój numer telefonu? Dlatego warto wiedzieć jak sprawdzić wiarygodność firmy i kancelarii odszkodowawczej oraz jej przedstawicieli.

Pobierz Formularz Zgłoszenia Szkody – obrażenia ciała

Zacznijmy od początku – dlaczego przedstawiciele firm odszkodowawczych dzwonią lub przychodzą do domu?

Informacje o wypadkach komunikacyjnych, zwłaszcza tych najbardziej tragicznych, bardzo często zostają podane do wiadomości publicznej. Piszą o nich lokalne, a nawet ogólnopolskie media – gazety, portale internetowe, materiały publikują stacje radiowe bądź telewizyjne. Nie oznacza to jednak, że opublikowane newsy zawierają Twoje dane osobowe.

Chcesz uzyskać odszkodowanie?
Zadzwoń: 603 171 911!

Po opublikowaniu informacji o wypadku w mediach, wieści o tym, kto brał udział w zdarzeniu rozchodzą się zazwyczaj pocztą pantoflową po najbliższej okolicy. W ten sposób docierają między innymi do przedstawicieli różnych firm uzyskujących odszkodowania, którzy się z Tobą kontaktują. Pamiętaj jednak, że jeśli Twoje samopoczucie albo stan zdrowia nie pozwalają na rozmowę o wypadku, to nie musisz tego robić. To całkowicie normalne, że nie chcesz z nikim kontaktu.

Pobierz Wzór Zgłoszenia Szkody – wypadek śmiertelny

A co wtedy, kiedy już nawiązałeś kontakt z przedstawicielami takich firm i nie wiesz komu wierzyć, bo każdy z nich mówi zupełnie coś innego? Zwróć szczególną uwagę na to, żeby nie podejmować pochopnie decyzji o wyborze pełnomocnika do sprawy odszkodowawczej, bo masz tylko jedną szansę, aby sprawę poprowadzić dobrze i uzyskać jak najwyższe odszkodowanie.

Sześć kroków do sprawdzenia wiarygodności firmy odszkodowawczej

Przedstawiciele AUXILIA S.A. przez 19 lat funkcjonowania na rynku odszkodowań w Polsce niemal codziennie spotykają się z poszkodowanymi oraz ich rodzinami. Pomagamy i doradzamy, jakie konkretne kroki należy podjąć, a także w jakiej kolejności, żeby uzyskać wysokie odszkodowanie bądź zadośćuczynienie za wypadek. Zawsze przedstawiamy rzetelny obraz sytuacji i mówimy jasno, co jest możliwe do zrobienia w konkretnym przypadku.

Trzeba zdawać sobie sprawę, że tylko zapoznanie się ze szczegółowymi dokumentami dotyczącymi okoliczności wypadku pozwala dość precyzyjnie oszacować kwotę odszkodowania i czas trwania całej sprawy. Powinieneś mieć to na uwadze zanim złożysz podpis pod umową i pełnomocnictwem.

Aby uniknąć późniejszego rozczarowania oraz problemów, zweryfikuj wcześniej jeszcze kilka innych, równie ważnych kwestii dotyczących firmy lub kancelarii oferującej swoje usługi:

  1. Wylegitymuj przedstawiciela firmy odszkodowawczej. Przedstawiciel może dotrzeć do Ciebie na dwa sposoby: albo przyjedzie osobiście, albo wykona telefon. W obu tych przypadkach, gdy już się spotkacie, poproś o dokument potwierdzający zatrudnienie w firmie, którą reprezentuje. Żadna poważna firma odszkodowawcza nie pozwoli sobie na to, aby nie wyposażyć swojego pracownika w odpowiednie poświadczenia.
  2. Wykonaj telefon do firmy. Jeśli legitymacja przedstawiciela Cię nie przekonuje, wykonaj na osobności telefon do siedziby firmy i zweryfikuj, czy taka osoba tam pracuje. Numer znajdź samodzielnie, abyś miał pewność, że dzwonisz we właściwe miejsce.
  3. Zadawaj pytania. Jeśli jakieś kwestie są dla Ciebie niejasne, to nie obawiaj się zadawać przedstawicielowi pytań. W ten sposób zweryfikujesz jego wiedzę i doświadczenie, co pomoże podjąć dobrą, bo opartą na konkretnych informacjach decyzję w kwestii podpisania bądź nie umowy z firmą lub kancelarią odszkodowawczą.
  4. Słuchaj, co przedstawiciel mówi o konkurencji. Jeśli przedstawiciel firmy zajmującej się uzyskiwaniem odszkodowań skupia się na oczernianiu firmy konkurencyjnej zamiast prezentowaniu swoich zalet i sukcesów, to powinno dać Ci do myślenia. Prawdopodobnie taka firma nie ma do zaoferowania zbyt wiele, skoro swoją przewagę chce zbudować na niezweryfikowanych źródłach i braku etyki.
  5. Sprawdź opinie w Google oraz historię i strukturę firmy lub kancelarii. Do źródeł niezależnej i rzetelnej wiedzy o jakości świadczonych usług niewątpliwie zaliczamy opinie tych, którzy już z nich skorzystali. W związku z tym sprawdź opinie o danym podmiocie w Google. Dowiesz się w ten sposób, czy inni byli zadowoleni ze współpracy. Zapewne podobnie robisz, gdy oddajesz auto do mechanika, czy szukasz konkretnego specjalisty w danej dziedzinie. Do nie mniej ważnych czynności należy również sprawdzenie, jak długo firma, czy kancelaria działa na rynku oraz jak bardzo rozbudowany ma zespół. Czym dłuższa historia firmy i więcej sukcesów na koncie, tym większe doświadczenie, a im większy zespół, tym więcej prowadzonych spraw – to musi przekładać się na wysoką jakość świadczonych usług!
  6. Zapytaj znajomych. Jeśli w dalszym ciągu nie jesteś przekonany, czy wybór padł na odpowiednią firmę albo kancelarię odszkodowawczą, to spróbuj poszukać informacji pocztą pantoflową. Być może, ktoś z Twoich znajomych znalazł się w podobnej sytuacji i korzystał z takich usług? Pamiętaj jednak, że każda sprawa jest inna, więc opinia znajomych nie powinna zadecydować za Ciebie.

Jeśli w Twojej sprawie nic się nie dzieje – być może wybrałeś nieodpowiednią firmę.

Jeśli etap wyboru firmy uzyskującej odszkodowania masz już za sobą, ale masz wrażenie, że Twoja sprawa nie jest prowadzona tak, jak powinna, to być może podjąłeś pochopną decyzję i wybrałeś nieodpowiednią firmę lub kancelarię odszkodowawczą. Jeżeli sprawa się przedłuża bez wyraźnego powodu, pełnomocnik nie jest w stanie udzielić konkretnych informacji na temat etapu sprawy lub kontakt z jego strony jest bardzo sporadyczny, to być może warto pomyśleć nad zmianą, póki jeszcze nie jest za późno.

Na polskim rynku funkcjonuje bardzo wiele firm oraz kancelarii odszkodowawczych. Jeśli nie potrafisz się zdecydować na konkretną firmę odszkodowawczą, sprawdź wiarygodność firmy AUXILIA S.A. Kierując się wymienionymi wcześniej krokami zapoznaj się opiniami Google, stroną internetową, porozmawiaj z Biurem Obsługi Klienta lub zostaw kontakt do siebie – oddzwonimy!

Nadal nie wiesz, jak sprawdzić wiarygodność firmy odszkodowawczej? Napisz:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Auxilia S.A (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) celem udzielenia odpowiedzi na zapytanie przesłane przeze mnie poprzez formularz.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Auxilia S.A (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) w celach marketingowych związanych z przygotowaniem i przekazaniem oferty Auxilia S.A w zgodzie z Polityką Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej dotyczącej usług Auxilia S.A (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z Polityką Prywatności. W celu przesłania informacji handlowej udostępniam wskazany powyżej e-mail i telefon.

Ocena: 5/5
(głosy: 1)